Gyakran ismételt kérdésekA wiki.kepregeny.net wikibőlA lap korábbi változatát látod, amilyen Pedro (vitalap | szerkesztései) 2008. augusztus 25., 22:04-kor történt szerkesztése után volt.
Igen, de itt elsősorban bibliográfiákat és értelmező szócikkeket gyűjtünk össze. Kifejtett, vagyis lexikon/enciklopédia jellegű, képregényes vonatkozású szócikkek gyártására kiváló terep a magyar Wikipédia.
Ne! Itt kifejezetten a részletes bibliográfiára koncentrálunk, azonban érdemes egy szócikk elején belinkelni a szerző wikipediás oldalát, ahol aki kedvet érez hozzá, bátran szerkesztheti azt. Minta: Sebők Imre
Mindenfélét. Készülnek itt összegző listák alkotók műveiről, egy-egy újságban megjelent képregényekről, de találhatunk olyat is, ahol egy adott témában született képregényeket összegzi, vagy olyat, ami azt vizsgálja, hogy egy adott külföldi sorozatból, mik jelentek meg magyarul. És ez csak néhány fő kategória.
Először is: ezek jó része nem kerülhetne fel a Wikipédiára, ugyanis az itteni bibliográfiák témája, vagy részletezettsége túlmutat az általános érdeklődésen. Ami ott tönkrevágna egy szócikket, az itt értékes információ lehet egy kutatónak, gyűjtőnek, rajongónak. A másik ok: a wikipédia egyik alappillére, hogy olyan adatok kerüljenek fel, amelyek nem a szerkesztő kútfőjéből származnak. Mi itt ehhez nem ragaszkodunk, sőt: képregényes témában meglehetősen kevés a publikált anyag, tudjuk kik azok, akiknek adataira lehet építeni, mégha egyetlen egy publikációval sem rendelkeznek. Ez hatalmas mozgási szabadságot ad a Wikipédiához képest. Röviden: a Wikipedia hiteles forrásokra épül, a Wiki.kepregeny.net pedig hiteles forrásokat hoz létre. A harmadik ok: a kepregeny.net közösségére építve nagyobb aktivitást tudunk biztosítani, mint ami jellemzi a magyar wikipédia képregényes szekcióját.
Van egy fontos hasonlóság: az elv, miszerint a felhasználók építik és fejlesztik az oldalt. Ehhez kiváló megoldás a wiki.
Bibliográfiák esetében: Célunk a kepregeny.netes aloldalak integrálása, vagyis, ha a témában létezik forum téma, db.kepregeny.netes adatlap, akkor azokat mindenképpen adjuk meg. Előbbit az oldal alján, utóbbit pedig minden kiadványhoz, aminek van adatlapja. Ezeken felül a Wikipedia linket is érdemes megadni, ahol megtalálható egy szerző életrajza, egy újság története, hiszen ezekkel ez az oldal nem foglalkozik, csupán bibliográfiákkal. Minta: Sebők Imre
Más a kettő. A db.kepregeny.net egyelőre a képregénykiadványok adatait gyűjti össze, a jövőben pedig ki fogja terjeszteni látókörét az újságokban és egyéb nem képregénykiadványokban megjelent képregényekre. Ami általánosan jellemzi a db-t: kiadványok adatait tartalmazza. Mi itt adott szempontok szerint gyűjtünk össze kiadványokat, műveket. Erre korlátozott mértékben van ugyan lehetőség a db-n. Úgy hisszük, hogy ehhez nélkülözhetetlen támpontot nyújt többek között a db, és talán fordítva is működni fog a viszony, de ez nem működik automatikusan, hozzáértő értelmezés nélkül - vagyis egyik sem váltja ki a másikat. Ahol lehetséges kiadványoknál adjuk meg a db.kepregeny.netes linket! Minta: Sebők Imre
Ez az oldal technikailag a kepregeny.net-től független aloldal. Nem lehet megoldani, hogy a regisztrációk ott is érvényesek legyenek. Hasonló a helyzet, mint a fórum esetében: ott is külön regisztráció szükséges. Javasoljuk, hogy ugyanazokat a neveket használjátok, mint a fórumon, vagy főoldalon!
Megvannak a módszereink. :) Egy biztos: akit vandalizmuson kapunk, azt első alkalommal, figyelmeztetés nélkül kitiltjuk.
Segítség (mindig megtalálható bal oldalt)
Mert meg szeretnél kímélni másokat ettől a munkától, mert többek között ez ad értelmet a te többletmunkádnak. De: itt a te kutatásod nem marad anonim: ragaszkodunk ahhoz, hogy mindenki adjon meg forrásokat, ha nem saját gyűjtésből dolgozott. Például: Kiss Ferenc rengeteg bibliográfiának adta az adatok 90%-100%-át, ezért azt jól láthatóan fel is tüntetjük.
Lépj kapcsolatba valamelyik adminisztrátorral, illetve aktívabb felhasználóval, vagy említsd meg fórumunkon. Ha releváns adatokról van szó, biztos akadni fog olyan, aki felteszi ide az adatokat. Tisztában vagyunk azzal, a folyamat melyik része a nagyobbik munka és hálásak vagyunk mindenkinek, aki ilyen formában kíván hozzájárulni.
Az észrevételeidet akármikor jelezheted fórumunkon, vagy az adott oldal vitalapján. Ez utóbbit mindegyik oldal alján találhatod meg. Nyisd meg és írd bele, amit gondolsz, majd 4 ilyet szúrj az üzeneted végére: ~. Ez az automatikus aláírás kódja. Ugyanakkor felhívjuk a figyelmedet, hogy a wiki rendszere úgy lett kifejlesztve, hogy annak szerkesztését akárki könnyen elsajátíthatja.
Ezt már szeretjük! :) Játszótér - itt (majdnem) mindent szabad. Érdemes továbbá szerkesztésnél a lap mentése gomb lenyomása előtt az előnézet megtekintése gombot megnyomni. |